تقسیم – بخش ترانه سرگرمی افشین یداللهی

تقسیم – بخش: ترانه سرگرمی افشین یداللهی دکتر افشین یداللهی درگذشت افشین یداللهی سرگرمی هزار و یک شب عاشقانه ها

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی صبح‌ها با دعا شروع می‌شود، ظهر نفرین می‌کنند، عصر فحش می‌دهند / زنگنه

برای نخستین بار در تولید گاز از پارس‌جنوبی یا با قطر برابر شدیم | تولید نفت از خزر فقط یک عنوان اقتصادی نیست

صبح‌ها با دعا شروع می‌شود، ظهر نفرین می‌کنند، عصر فحش می‌دهند / زنگنه

زنگنه:صبح ها با دعا شروع می شود، ظهر نفرین می کنند، عصر فحش می دهند

عبارات مهم : ایران

برای نخستین بار در تولید گاز از پارس جنوبی یا با قطر برابر شدیم | تولید نفت از خزر فقط یک عنوان اقتصادی نیست

وزیر نفت گفت: «صادرات نفت خام در 10 ماه امسال نسبت به سال گذشته 60 هزار بشکه زیاد کردن یافته است.»

به گزارش خبرآنلاین، بیژن زنگنه،در نشست خبری که صبحگاه امروز برگزار شد اظهارداشت:« تولیدنفت در ۱۰ ماه نخست امسال نسبت به سال قبل ۱۶۵ هزار بشکه زیاد کردن داشته که این رقم در بخش صادرات نفت نیزنسبت به ۱۰ ماه نخست پارسال ۶۰ هزار بشکه زیاد کردن نشان می دهد.»

صبح‌ها با دعا شروع می‌شود، ظهر نفرین می‌کنند، عصر فحش می‌دهند / زنگنه

او افزود:«پس از برجام تولید و صادرات نفت بیش از یک میلیون بشکه زیاد کردن یافت؛همچنین تولید نفت از میدان های غرب کارون از ۱۶۵ هزار بشکه به ۳۰۵ هزار بشکه در دی ماه رسیده است.»

زنگنه تاکید کرد:«در بخش گاز تا آخر سال ۹۱ در حدود ۲۵۱ میلیون متر مکعب از پارس جنوبی برداشت داشتیم که این میزان در دی ماه سال گذشته به ۴۷۰ میلیون مترمکعب رسید.»

برای نخستین بار در تولید گاز از پارس‌جنوبی یا با قطر برابر شدیم | تولید نفت از خزر فقط یک عنوان اقتصادی نیست

به گفته وی «برای نخستین بار در تولید گاز از پارس جنوبی یا با قطر برابر شدیم و یا کمی هم زیاد از قطر تولید داریم.»

او افزود:«این میزان تولید در دی ماه امسال به ۵۵۳ میلیون مترمکعب رسید که نشان از زیاد کردن ۸۳ میلیون متر مکعبی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.»

زنگنه با بیان اینکه خط صادراتی گاز به عراق از دو طریق بصره و نفت شهر کامل شده است است،خاطرنشان کرد:«در حال حاضر روزانه 13 میلیون مترمکعب گاز به نفت شهر صادر می شود. طرف عراقی در دریافت گاز از خط لوله بصره هنوز آماده نشده است.»

صبح‌ها با دعا شروع می‌شود، ظهر نفرین می‌کنند، عصر فحش می‌دهند / زنگنه

او راجع به آخرین اوضاع قرارداد توتال هم گفت:« تاکید می کنم که قرارداد با توتال طبق زمانبندی پیش می رود.»

زنگنه با بیان اینکه هنگامی که همه سیاستهای کشور ضد بهره وری هست؛ چگونه می توان بهره وری را اوج برد؟ گفت:«همه می خواهند حقوقشان خیلی زیاد شود، همه می گویند در نفت استخدام کنید. نفت ۲۲۰ هزار نیرو دارد ولی با ۷۰ هزار نیرو هم اداره می شود.»

برای نخستین بار در تولید گاز از پارس‌جنوبی یا با قطر برابر شدیم | تولید نفت از خزر فقط یک عنوان اقتصادی نیست

او افزود:« یک نفر را جابجا می کنی از ۳۰۰ جا زنگ می زنند. من هر روز کلی پیغام دریافت می کنم. صبح ها با دعا شروع می شود، ظهر نفرین می کنند، عصر فحش می دهند! ولی نیرو را نمی توان اخراج کرد.»

درباره تمدید توافق اوپک باید صبر کرد

صبح‌ها با دعا شروع می‌شود، ظهر نفرین می‌کنند، عصر فحش می‌دهند / زنگنه

وزیر نفت در ادامه راجع به سیاست ها در اوپک اظهار داشت: «درباره تمدید توافق اوپک باید تا نشست ژوین این شرکت صبر کرد.»

زنگنه با بیان این که اگر توافق کم کردن عرضه نفت اوپک تمدید نشود؛ کشور عزیزمان ایران ظرف مدت کوتاهی می تواند صادرات نفت را از میدان غرب کارون زیاد کردن دهد، گفت: «ایران تاکنون به احترام توافق اوپک خویشتنداری کرده و میزان صادرات خود را زیاد کردن نداده است.»

وی تصریح کرد: «هزینه توسعه میدان گازی فرزاد با درنظر گرفتن بحث شیرین سازی در قالب ای پی سی، حدود 13 سنت زیاد کردن می یابد.»

وزیر نفت با بیان این که بازپرداخت باید از محل ارزش گاز تولیدی باشد، عنوان کرد: «در حال بررسی روش های متفاوت جهت توسعه میدان گازی فرزاد هستیم تا در این زمینه به نتیجه برسیم.»

زنگنه با بیان این که پیرو هماهنگی با مقام های سیاسی، گروهی به زودی به هند می روند، متذکر شد: «حرف ما این است که هند یا گاز را در کشور عزیزمان ایران مصرف کند یا صادر کند تا ما بتوانیم بازپرداخت داشته باشیم، بحث کنونی ما با هند در این باره است.»

وی یادآور شد: «کاهش هزینه های تولید منوط به فناوری و بهره وری هست. در حالی که همه سیاست های کاری ما ضد بهره وری است.»

افزایش فروش داخلی محصولات پتروشیمی

وزیر نفت در ادامه با بیان اینکه فروش داخلی محصولات پتروشیمی در سال 1395، حدود 5.1 میلیون تن بود، اظهار داشت: «پیش بینی میشود این میزان به ٦ میلیون تن برسد.»

تلاش ترامپ جهت بی ثباتی بازار ایران

زنگنه همچنین با اشاره به این که با ساینوپک مذاکراتی جهت یادآوران کردیم که فاز دو را در قالب جدیدی پیش ببریم، گفت: «ترامپ تلاش می کند شرایط را جهت بازار کشور عزیزمان ایران بی ثبات کند. نمی توان گفت کارها ارزش بی اثر هست، ولی ما هم با جدیت کار خود را دنبال می کنیم.»

وی افزود: «پروژه سیراف، پروژه نیمه تمامی است که آماده استفاده از خطوط اعتباری خارجی (کره یا ژاپن یا چین) است که دو ساله می تواند به نتیجه برسد.»

وزیر نفت با بیان این که در هند 2 هزار و 400 میلیون یورو طلب داشتیم که از این میزان 900 میلیون یورو پرداخت شد و باقی این اعداد به مرور پرداخت می شود و وظیفه آن مشخص شده است هست، تصریح کرد: «قرارداد صادرات با روسیه قرار است ماهی 3 میلیون بشکه باشد که پول آن به یورو دریافت می شود.»

زنگنه عنوان کرد: «از نظر قانونی هیچ بانکی جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران محدودیت ندارد، ولی یک سری بانک ها که سهام آمریکایی دارند با ما کار نمی کنند و یک سری بانک ها هم آمریکایی نیستند ولی ریسک نمی کنند. پرسشها قانونی در این زمینه وجود ندارد.»

وی با بیان این که بسیاری از تجهیزات ستاره خلیج فارس قفل بود که بعد از برجام وارد شد، متذکر شد: «برخی از گرفتاری ها مربوط به تحریم های اولیه و پرسشها مربوط به پولشویی است که باید حل شود. در مسایل بانکی هنوز مشکلاتی داریم که ربطی به برجام ندارد. در دنیا قواعدی وضع شده است که فرآیند آن باید طی شود.»

زنگنه یادآور شد: «در سیستم داخلی کشور چقدر از پول نقد جهت خریدها استفاده می شود؟ کسی دیگر از پول نقد استفاده نمی کند. در روابط بین المللی هم همینطور هست. چین، ترکیه و عراق کوچکترین تعامل بانکی با ما نمی کند. تسویه حساب صادرات گاز به این کشور با پرسشها زیادی همراه است.»

ممانعت شرکت بازرسی از پرداخت به بعضی پیمانکاران

وزیر نفت عنوان کرد: «سازمان بازرسی کل کشور مانع پرداخت بودجه به بعضی پیمانکاران به خاص قرارگاه خاتم الانبیا شده است است.»

زنگنه ادامه داد: «شاید شرکت بازرسی راضی نباشد من دلایل این عنوان را بیان کنم، ولی دلایلی که شرکت بازرسی ارائه داده از نظر من منطقی و درست هست. به هر حال باید پرسشها کشور را با هم حل کنیم.»

تولید نفت از خزر فقط یک عنوان اقتصادی نیست

وزیر نفت راجع به روند توسعه میادین نفت و گاز دریای خزر نیز گفت: تولید نفت در دریای خزر فقط یک عنوان اقتصادی نیست، مساله ای ملی است تا ما سهم و جایگاه خود را در منطقه حفظ کنیم.

زنگنه با بیان اینکه تولید در خزر گران هست، افزود: «برای توسعه میادین خزر با لوک اویل روسیه، یک شرکت نروژی و جمهوری آذربایجان تفاهمنامه هایی امضا کردیم که امیدواریم به نتیجه برسد.»

وی تاکید کرد: «در آب های عمیق خزر که تا ۹۰۰ متر عمق دارد و دسترسی به آب های آزاد نداریم، نمی توانیم به تنهایی چاه حفر کنیم و اگر مشکلی ایجاد شد، بگوییم ایجاد شده، به این مسایل جدی باید توجه کنیم.»

توضیح راجع به تخلف مالی در مدیریت اکتشاف

وزیر نفت راجع به تخلف مالی در مدیریت اکتشاف گفت: «من تا به حال ندیده بودم کسی از خزانه، پول برداشت کند و کسی هم نفهمد. این نشان می دهد با وجود تعدد دستگاه های نظارتی در کشور، در نظارت اشکال وجود دارد و با وجود آنکه تخلف در طول چند سال اتفاق افتاده، دستگاه های نظارتی متوجه نشده اند.»

وزیر نفت ادامه داد: «درست است که انسان های سالم باید سرکار باشند، ولی دستگاه های نظارتی هم باید دقیق باشند.»

وی افزود: «فرد متخلف در مدیریت اکتشاف، فردی ظاهرالصلاح و در عین حال زیرک بوده که حتی به بهانه پرسشها مالی، از بعضی همکاران خود هم پول قرض کرده بود.»

زنگنه گفت: «این تخلف نشان می دهد علاوه بر تقویت نظارت تدسط دستگاه های نظارتی، هر فرد نباید در سال های طولانی در یک سمت باشد و چرخش نیروها این تخلفات را می تواند کم کردن دهد.»

آخرین آمار راجع به طلب از بابک زنجانی

وزیر نفت در پاسخ به پرسشی راجع به بابک زنجانی گفت: «حکم دادگاه ۱.۹ میلیارد یورو بوده هست. ولی ما ۱.۵ میلیارد یورو دیگر هم دادخواست داده ایم. تاکنون زنجانی معادل ۲۰۰۰ میلیارد تومان اموال به ما داده و هر روز از طرف او می گویند پرداخت می کند. ما اعتقاد داریم احتمال پرداخت این مبلغ کمتر از یک درصد است ولی چون یک درصد آن هم مبلغ بالایی است همه می گویند تامل کنید.»

از وقت ناصرالدين شاه تا حالا مصرف خودروها تغيير نكرده است

زنگنه در ادامه با بيان اين كه هر سال يك ميليون ماشین به جمع توليدات داخلي اضافه می شود، افزود: «افزايش اين ميزان ماشین جديد به جمع خودروهای حاضر موجب افزايش 8 درصدي مصرف بنزين می شود.»

وی ادامه داد: «در همين حال نيز از وقت ناصر الدين شاه تا كنون هيچ تغييری در مصرف سوخت ها روي نداده و همچنان مصرف سوخت خودررهای داخلی بالاست. البته با خودروسازان هماهنگ شده است تا ميزان مصرف سوخت خودروهای خود را كاهش دهند.»

وزیر نفت تصریح کرد: «در شهرهاي بزرگ هم اكنون بنزين يورو 4 توزيع مي شود، ولی براي اين كه در كل كشور بتوانيم سوخت يورو 4 توزيع كنيم وجود ندارد، اين روال هم در گازوييل وجود دارد. البته امكان واردات 60 ميليون ليتر بنزين يورو 4 را هم نداريم.»

زنگنه با توضيح اين كه خودروسازان قرار است از تيرماه 97 تعدادی از خودروها را از رده خارج كنند، گفت: «اميدوارم اين اتفاق بيافتد ولی بعيد می دانم.»

وزير نفت در اصرار به ذكر نام خودروهايی كه قرار است توليد نشوند، گفت: «نمی دانم همان پيكان هایی كه لباس ديگر تنشان كردند را قرار است از رده خارج كنند.»

توتال در مذاکرات جدی است

وزیر نفت در پاسخ به پرسش خبرگزاری فرانسه راجع به احتمال خروج توتال از قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی گفت: «شما که در فرانسه هستید از خودشان بپرسید.»

وی ادامه داد: «توتال با من مذاکره داشته و در مذاکره هم کاملا جدی بوده هست. روند قرارداد هم مشخص هست. ولی بی ثبات کردن بازار به وسیله ترامپ بی تاثیر نیست. البته می گویند زیر بار زور نمی رویم مگر اینکه خیلی پرزور باشد! این را نمی دانم.»

برای بقا آبونمان دریافت می شود

وزیر نفت همچنین گفت: «برای بقای شرکت گاز و خدماتش به مردم، سالی بیش از هزار میلیارد تومان آبونمان دریافت می شود که الزامی است و در صورت لغو درآمد این شرکت کم کردن می یابد.»

زنگنه خاطرنشان کرد: «اگر مورد نیاز باشد به اندازه ای مهم است که باید از مجلس مجوز اخذ آبونمان گرفته شود، آیا که امور جاری شرکت گاز دچار اختلال خواهد شد.»

واژه های کلیدی: ایران | میلیون | صادرات | تولید گاز | کاهش هزینه های تولید | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz