تقسیم – بخش ترانه سرگرمی افشین یداللهی

تقسیم – بخش: ترانه سرگرمی افشین یداللهی دکتر افشین یداللهی درگذشت افشین یداللهی سرگرمی هزار و یک شب عاشقانه ها

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی راه دیگری نیست / محمد هاشمي

این روزها عنوان ائتلاف میان جریان های سیاسی کشور به مبحث روز رسانه ها و سیاسیون بدل شده است و هرکسی از ظن خود به محسنات و معایب آن می پردازد. جریان اصلاحات به ع

راه دیگری نیست / محمد هاشمي

محمد هاشمي : راه دیگری نیست

عبارات مهم : سیاسی

این روزها عنوان ائتلاف میان جریان های سیاسی کشور به مبحث روز رسانه ها و سیاسیون بدل شده است و هرکسی از ظن خود به محسنات و معایب آن می پردازد. جریان اصلاحات به عنوان جریانی ریشه دار همواره تلاش در کنش سیاسی فعال و مثبت در عرصه سیاسی کشور داشته و همواره توانسته با حضور در سپهر سیاست کشور عزیزمان ایران همکاری اجتماعی بالایی را فراهم آورد.

راه دیگری نیست / محمد هاشمي

با این حال بعد از اتفاقات سال های نهایی دهه 80 هنوز نتوانسته اند چنان که باید به طور فعال و با تمام پتانسیل وارد عرصه سیاست شوند. محمد هاشمی اعتقاد است اصلاح طلبان باید جهت حل پرسشها خود با مقام معظم رهبری مذاکره کنند. باید دید اصلاح طلبان در آینده چه سیاستی را اتخاذ خواهند کرد.

اهمیت مذاکره

این روزها عنوان ائتلاف میان جریان های سیاسی کشور به مبحث روز رسانه ها و سیاسیون بدل شده است و هرکسی از ظن خود به محسنات و معایب آن می پردازد. جریان اصلاحات به ع

اصلاح طلبان در مقاطع گذشته بسیار خواسته اند که با تمام ظرفیت در انتخابات حاضر شوند، ولی این امکان جهت آنها فراهم نبوده هست. ائتلاف با اعتدالگرایان و اشخاص میانه رو از انتخابات مجلس دهم کلید خورد و طولی نکشید که آنها فهمیدند ائتلاف مد نظر خودشان آنطور که انتظار داشتند اثرگذاری مورد نیاز را ندارد.

در نتیجه شرایط سیاسی و بازتاب تصمیم های گذشته، بعضی از اشخاص سیاسی این امکان را مطرح کرده اند که اصلاح طلبان باید با نهادهای موثر مانند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حتی صورت ها و لایه های غیرمعتدل اصولگرایان همفکری و گفت وگوی نزدیک و بی واسطه داشته باشند تا بتوانند با نظر به منافع ملی، پرسشها و پرسشها فی مابین را حل کنند. تردیدی نیست که با برطرف مشکلاتی که گاه در فضای سیاسی دیده می شود، می توان امیدوار بود که زمینه های فعالیت و کنش حداکثری جهت اصلاح طلبان بیش از پیش فراهم شود.

این عنوان از نظر آیت ا… هاشمی اهمیت وافر داشت و به همین علت در سال های نهایی عمر بر آن توصیه و تاکید داشتند. زمانی که اصلاح طلبان به علت بعضی پرسشها و رویدادها به حاشیه رفته بودند آیت ا… هاشمی جهت ایجاد وحدت و همدلی هیچ گاه مذاکره را از نظر دور نداشت. بعد از رحلت آیت ا… هاشمی بعضی اشخاص اصلاح طلب وارد مسیر گفت وگو شدند ولی اهمیت این عنوان چنان است که باید بهتر و منسجم تر ادامه داشته باشد.

راه دیگری نیست / محمد هاشمي

راه های بازگشت

عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام در ارتباط با ائتلاف اصلاح طلبان به خبرآنلاین گفت: بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 88، و به تبع آن حوادثی که در کشور رخ داد، ما شاهد ائتلاف اصلاح طلبان با اشخاص معتدل اصولگرایی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 بودیم که البته با همکاری زیاد اصلاح طلبان روبه رو شد.

محمد هاشمی ادامه داد: با بررسی سلسله پیروزی هایی که جهت اصلاح طلبان رخ داد می توان به این مهم دست یافت که تنها راه اصلاح طلبان جهت بازگشت به عرصه سیاسی کشور ائتلاف است و این امر هم از طریق آرای عمومی تحقق پذیر هست. اگر این مهم وجود داشته باشد، امکان موفقیت جهت اصلاح طلبان وجود دارد. مدیر اسبق صداوسیما تاکید کرد: از نظر کمیت و با توجه به تکثر نیروها و همچنین تشکیلات و جریان های سیاسی در کشور، یک جناح سیاسی نمی تواند و در اصل ظرفیت این را ندارد که مسئولیت های مهم این کشور را برعهده بگیرد.

این روزها عنوان ائتلاف میان جریان های سیاسی کشور به مبحث روز رسانه ها و سیاسیون بدل شده است و هرکسی از ظن خود به محسنات و معایب آن می پردازد. جریان اصلاحات به ع

او اضافه کرد: از طرفی هم پیروزی اصلاح طلبان در حال حاضر از طریق انتخابات خواهد بود که با تنها روش ائتلاف امکان پذیر هست، ولی روش دوم مسئولیت پذیری در کشور ما انتصابی است که عمدتا به وسیله رهبر انقلاب انجام می شود. مسئولیت ها در نهادهایی مانند قوه قضائیه و نیروهای مسلح و بعضی پست های مدیریتی در نهادهای عمومی به وسیله رهبر انقلاب تقسیم می شوند.

وی اظهار داشت: اگر اصلاح طلبان بخواهند مسئولیتی بگیرند طبعا راهش از طریق رهبری هست، باید از این طریق به نحوی که برایشان امکان داشته باشد وارد مذاکره شوند یا بتوانند تعامل کنند، شاید از این راه بتوانند کاری انجام دهند. محمد هاشمی یادآوری کرد: بنابراین با یکی از دو راهی که ذکر کردم، اصلاح طلبان به سیاست باز خواهند گشت؛ انتخاباتی که در آن ائتلاف کنند و انتصاباتی که از طریق رهبر انقلاب انجام می شود، راه سومی در این مورد وجود ندارد.

راه دیگری نیست / محمد هاشمي

اخبار سیاسی – آرزوی بزرگ

واژه های کلیدی: سیاسی | انقلاب | سیاسیون | انتخابات | اصلاح طلب | محمد هاشمی | اصلاح طلبان | انتخابات مجلس دهم | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz