تقسیم – بخش ترانه سرگرمی افشین یداللهی

تقسیم – بخش: ترانه سرگرمی افشین یداللهی دکتر افشین یداللهی درگذشت افشین یداللهی سرگرمی هزار و یک شب عاشقانه ها

گت بلاگز اخبار پزشکی فقر، شیوع اختلالات روانپزشکی را ۱.۵ برابر می‌کند

رئیس انجمن علمی روانپزشکان کشور عزیزمان ایران با اشاره به تأثیر آسیب‌های اجتماعی بر سلامت روان مردم گفت: بر اساس شواهد موجود، فقر، شیوع اختلالات روانپزشکی را ۱.

فقر، شیوع اختلالات روانپزشکی را ۱.۵ برابر می‌کند

فقر، شیوع اختلالات روانپزشکی را ۱.۵ برابر می کند

عبارات مهم : انجمن

رئیس انجمن علمی روانپزشکان کشور عزیزمان ایران با اشاره به تأثیر آسیب های اجتماعی بر سلامت روان مردم گفت: بر اساس شواهد موجود، فقر، شیوع اختلالات روانپزشکی را ۱.۵ برابر و بیکاری، شیوع اعتیاد و اختلالات روانپزشکی را ۲ تا ۴ برابرمی کند.

به گزارش ایسنا، دکترمریم رسولیان در آستانه برگزاری سی و چهارمین همایش سالیانه انجمن علمی روانپزشکان کشور عزیزمان ایران اظهار داشت: از شاخصه های همایش امسال این است که رویکرد اجتماعی به سلامت روان به صورت برجسته در این همایش مطرح و مورد بحث و گفت وگو قرار می گیرد.

فقر، شیوع اختلالات روانپزشکی را ۱.۵ برابر می‌کند

وی افزود: سمپوزیومی با عنوان مطالبات سلامت روان از دولتمردان و یک پانل نیز تحت عنوان خشم در سی و چهارمین همایش سالیانه انجمن علمی روانپزشکان کشور عزیزمان ایران خواهیم داشت.

رئیس انجمن علمی روانپزشکان کشور عزیزمان ایران ادامه داد: نقش عوامل اجتماعی موثر بر سلامت و سلامت روان قابل تردید نیست و جهت پیشگیری از بروز پرسشها در حوزه سلامت روان، توجه خاص به عوامل اجتماعی موثر بر سلامت روان حائز اهمیت است.

رئیس انجمن علمی روانپزشکان کشور عزیزمان ایران با اشاره به تأثیر آسیب‌های اجتماعی بر سلامت روان مردم گفت: بر اساس شواهد موجود، فقر، شیوع اختلالات روانپزشکی را ۱.

وی تصریح کرد: بر اساس شواهد موجود، بیکاری، شیوع اعتیاد و اختلالات روانپزشکی را ۲ تا ۴ برابر کرده و این یافته موید این است که اختلالات روانپزشکی ارتباط مستقیم با فقر و بیکاری دارد.

رئیس انجمن علمی روانپزشکان کشور عزیزمان ایران خاطرنشان کرد: روانپزشکان در کم کردن بیکاری و فقر نقشی ندارند، ولی وظیفه اجتماعی ما حکم می کند تا تاکید کافی بر این عنوان داشته باشیم که جهت داشتن جامعه ای سالم و پویا باید برنامه ریزی ها و سرمایه گذاری ها در جهت پیشگیری و کم کردن آسیب های اجتماعی باشد، در این صورت است که اختلالات روانپزشکی نیز کم کردن می یابد.

بنابر اعلام روابط عمومی انجمن علمی روانپزشکان ایران، رسولیان گفت: دستگاه های زیادی به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کم کردن آسیب های اجتماعی و اختلالات روانپزشکی ناشی از آن نقش دارند که با یک اقدام منسجم و برنامه ریزی مدون می توان در جهت کم کردن این مسئله گام های بلندی برداشت.

فقر، شیوع اختلالات روانپزشکی را ۱.۵ برابر می‌کند

سی و چهارمین کنگره هر سال انجمن علمی روانپزشکان کشور عزیزمان ایران ۲۵ تا ۲۸ مهر در سالن شهید غرضی بیمارستان میلاد برگزار می شود.

واژه های کلیدی: انجمن | ایران | سلامت | همایش | بیکاری | فقر و بیکاری | آسیب های اجتماعی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz